A legújabb étrend-kiegészítő készítményünk
az egyedi Makzyme-Pro™ enzim keveréket tartalmazza, mely kíméletesen támogatja az emésztéshez szükséges lendületet és enyhítheti azokat a tüneteket, melyeket az ételintolerancia és a rossz táplálkozás okoz. A szabadalmazott enzimkeverékünk olyan
erőteljes enzimek és hasznos baktériumok kiegyensúlyozott kombinációjából áll, mint a proteáz, laktáz, lipáz, alfa-galaktozidáz és lactobacillusok, de nem maradtak ki a jól ismert papain és bromelain hatóanyagok sem!Mit kínál a Makzyme-Pro™ enzimkeverék?
A hasznos baktériumok és enzimek kombinációját is tartalmazó Makzyme-Pro keverék szedése bármilyen étrendbe beilleszthető, amikor az emésztőrendszer terhelésének enyhítésére van szükség. A hasznos baktériumok arra szolgálnak, hogy maximalizálják a jó baktériumok számát az emésztőrendszerben, míg a speciális enzimek aktívan lebontják az ételt, hogy azt a szervezetünk felhasználhassa energiatermeléshez.
Milyen enzimeket tartalmaz a készítmény?
A Makzyme-Pro™ egy sor olyan tényleges enzimet tartalmaz, amelyek aktívan hozzájárulnak ahhoz, hogy a szervezet le tudja bontani az ételt feldolgozható tápanyagokra.
Ezen enzimek közé tartoznak:
- Gombás proteáz: az Aspergillus oryzae-ból, azaz erjesztésre használt fonalas gombából izolált proteáz enzimek, melyek a fehérjéket egyedi aminosavakká bontják. A proteáz enzimek támogatják az emésztést. A proteáz enzimeket támogató készítmények kifejezetten nehéz ételek fogyaszátsa után ajánlottak, vagy a kor előrehaladtával, ahogy a fehérje lebontó enzimek előállításának képessége csökken szervezetünkben.
- Gombás lipáz: a különböző gombákból izolált lipáz enzimek a zsírok bontásában játszanak szerepet.
- Gombás laktáz: különböző gombákból izolált laktáz enzimek, melyek hidrolízissel bontják le a laktózt, hogy glükózzá vagy galaktózzá váljanak.
- Alfa-galaktozidáz: olyan enzim, amely képes lebontani az emészthetetlen szénhidrátokat galaktózzá és szacharózzá a vékonybélben.
- Bromelain: az ananász hatóanyaga, mely a fehérjék bontásában játszik szerepet. Hozzájárul az immunrendszer normál működésének fenntartásához és támogatja természetes védekező képességünket.
- Papain: a papajából származó proteáz enzim, mely a fehérjék bontásában vesz részt. Hozzájárul az immunrendszer normál működésének fenntartásához és támogatja természetes védekező képességünket.
Milyen hasznos baktériumokat tartalmaznak a készítmény kapszulái?
- Lactobacillus acidophilus: természetes módon fordul elő a szervezetben, valamint számos erjesztett élelmiszer, és tejtermékek is tartalmazzák. Javítja a mikrobiomot, segít az emésztőrendszer harmóniájának fenntartásában és a normál emésztés kialakításában.
- Lactobacillus casei: kiegészíti az L. acidophilus -t, támogatja a jótékony mikrobiom kialakulását, jó hatással van a bélflórára, támogatja a kiegyensúlyozott gasztro-intesztinális harmóniát
- Lactobacillus plantarum: a bélben természetesen jelen lévő mikroorganizmusok egy csoportja, segít fenntartani az emésztés egészségét, és a bélflóra egyensúlyát.
Mik az enzimek, és mit okozhat az enzimhiány?
Az enzimek jó részt a szervezet által termelt fehérjék, melyek az elfogyasztott élelmet emészthető, hasznosítható tápanyagokra bontják a gyomor traktusban.
Segítik lebontani a fehérjéket, szénhidrátokat, zsírokat annak érdekében, hogy a bevitt táplálékból szervezetünk a lehető legtöbb energiát fel tudja használni. Elmondható, hogy a normál enzim termelés létfontosságú, ugyanis támogatja az emésztés és anyagcsere folyamatát, a táplálék megfelelő felszívódását.
Fontos tudni, hogy különböző ételfajták lebontásához más-más enzimre van szükségünk, ahogy a fentebbi felsorolásból is jól láthattad. Az enzimek hiánya különféle emésztőrendszeri tüneteket okozhat, hiszen a lebontás nem működik tökéletesen. Így hiába étkezünk egészségesen, szervezetünk nem képes lebontani, és hasznosítani az ételekből bevitt értékes tápanyagokat, így a próbálkozásaink ellenére is tovább fennállhat az alapvető tápanyaghiány.
A természetes enzimek hiányát egyes esetekben helyettesíthetjük emésztőenzimekkel, melyek hasonlóan látják el a lebontó folyamatokat.
Az emésztő enzimek legfőbb típusai:
Lipáz: a zsírok lebontásáért felelős
Proteáz: a fehérjéket bontja aminosavakra
Laktáz: az ember vékonybelében is megtalálható emésztő enzim, mely a laktóz, vagy más néven tejcukor megemésztéséhez fontos
Alfa-galaktozidáz: szénhidrátok bontásáért felelős
Az
emésztőenzimek természetes forrásai, melyek fogyasztásával támogatható az emésztőrendszer:
- avokádó
- banán
- papaja
- ananász
- gyömbér
- kefír
- savanyú káposzta
- kivi
- Mangó
Hogyan és miért alakul ki az emésztőenzim hiány a szervezetünkben?
A legtöbb emésztőenzim a hasnyálmirigyben termelődik. A hasnyálmirigyünk 90%-ban külső elválasztású (exokrin) funkciókat lát el, melyek például az emésztéshez szükséges ionok és enzimek termelése, és 10%-ban belső elválasztású (endokrin) funkciókért felelős, mint például az anyagcserét szabályozó hormonok (pl. inzulin) termelése.
Amennyiben nem jól működik a hasnyálmirigyünk, az étel emésztetlenül a vékonybélből a vastagbélbe jut, ezért is tapasztalhatunk kellemetlen alhasi problémákat.
Bár az emésztőenzimeket lehet pótolni étrend-kiegészítőkkel, érdemes odafigyelnünk az egészséges életmódra, hogy elkerüljük ezeket a problémákat. Az
enzimhiány akár örökölhető is lehet, de leginkább különböző életmódbeli problémák okozzák, mint például:
- Rendszertelen étkezés
- Rendszeres túlevés
- Bizonyos gyógyszerkészítmények
- Zsírszegény étkezés, ami epekőhöz vezethet
- Túlsúly
- Alkoholizmus
- Egyoldalú étkezés
- Toxinok felhalmozódása a szervezetben