ORGANIC REISHI - Csak a gomba legjava!
ORGANIC REISHI kapszulánk az organikus pecsétviasz gomba kivonatát tartalmazza, melyben a poliszacharid tartalom több, mint 30% felett van! A még hatékonyabb felszívódás érdekében pedig értékes acerola kivonattal egészítettük ki!
Termékünk megalkotásánál nagy hangsúlyt fordítottunk arra, hogy kizárólag a gomba értékes kivonatát használjuk a gomba por helyett, ezáltal tiszta és kiváló minőségű étrend-kiegészítőt biztosíthatunk azok számára, akik a gomba valódi esszenciáját keresik, mely koncentráltan tartalmazza a poliszacharid hatóanyagokat!
Miért teljesen más az USA medical ORGANIC REISHI pecsétviasz gomba kivonat kapszulánk más gomba-termékekhez képest? Mert:
- csak a gomba legjavát tartalmazza! "12:1" arányú kivonat, koncentrált hatóanyag tartalommal!
- a porhoz képest a kivonat körülbelül 10-szeres poliszacharid koncentrációval rendelkezik
- ez nem por, hanem tömény kivonat több, mint 30% poliszacharid tartalommal
- kizárólag organikus termesztésből származó bio-gomba felhasználásával készül
- extra finom őrlés a hatóanyagok felszabadításáért és ezáltal a kiváló felszívódásért
- a legkíméletesebb előállítással készül: a kivonatot a gombaporból kizárólag forró vizes kivonással nyerik, alkohol felhasználása nélkül
- a hozzáadott acerolával még hatékonyabbá tettük, hiszen kivonata segíti a poliszacharidok erőteljesebb felszívódását, ráadásul így nincs szükség külön acerola készítményt alkalmazni a gomba kapszula mellé
- egyáltalán nem tartalmaz gabonát és tiltott micéliumot, kizárólag a leporított gomba termőtestből készül a kivonat.
Sajnos sok olyan gombapor termékkel találkozhatunk, amelyek a gomba termőtest helyett micéliumot („gyökér” szerkezetet) tartalmaznak. Ráadásul ezek a termékek főként azt a gabonát tartalmazzák, amelyen a micélium nő. Ez egy felesleges töltőanyag, mely alacsony hatóanyag tartalommal rendelkezik.
Hogyan készül az USA medical organikus gomba kivonat? Gondos betakarítás, kíméletes feldolgozás!
A fontos poliszacharidok megőrzése érdekében a gombákat közvetlenül a gondos betakarítás után fajtától és állapottól függően különböző módon szárítják: részben napon szárítással, érzékenyebb gombák esetében hagyományos szárítási rendszerben. Az üzemekben a nemesítéshez használt fát tüzelőanyagként, a hamut pedig a szántóföldeken trágyaként használják fel. Az anyagok szinte teljes feldolgozása és újrahasznosítása a fenntarthatóság szempontjából is fontos célkitűzés volt.
A szárítási fázis befejeztével a gyógygombák termőtestét megőrlik. Az őrlési folyamatok a gomba típusától függően is eltérőek. Egyes gombafajták természetükből adódóan durva őrléssel vagy több őrlési lépéssel előkezelést igényelnek a kívánt finomság elérése érdekében.
Az extrakciós folyamatA rendkívül finom port a különösen hatékony „shellbroken” eljárással nyerik, melynek során a gombák sejtfalát feltörik. A feldolgozás után porunk szemcsemérete 0,125 mm-nél kisebb, ezért kiemelkedően jó minőségű és biológiailag hasznosítható.
Ennek a finom őrlésnek köszönhetően az összetevők különösen jól felszívódhatnak a szervezetben. A durva por és őrlemény aligha alkalmas étrend-kiegészítő bevitelre, mivel az összetevőket ebben a formában szervezetünk nehezen tudja hasznosítani. A zúzott gyógygombából például teákat készíthetünk. Az extrakció, amely forró víz segítségével történik, biztosítja a fontos összetevők biológiai hozzáférhetővé tételét a gombakivonatból. Az ezt követő szűrés és centrifugálás során a rostok és más vízben oldhatatlan anyagok elvesznek. 100 kg felhasznált szárított gombából csak 6-20 kg kivonat marad a kivonás után gombafajtától függően.
A kivonatok alapját képező gombaporok poliszacharidokat is tartalmaznak. Ezeknek a fontos anyagoknak azonban mind mennyisége, mind biológiai hasznosulása alacsonyabb a kivonatokhoz képest. A teákhoz használt gombaporokat az általános összetétel, a tápanyagok sokfélesége teszi olyan érdekessé.
A kivonatok esetében a hangsúly a magas poliszacharid tartalmon van. A bonyolult és hosszadalmas extrakciós folyamat során a poliszacharidok felszabadulnak a gombák sejtfalából, így azok biológiailag hozzáférhetővé válnak. A poliszacharidok közé tartoznak például a béta-D-glükánok is, amelyek más poliszacharidokhoz hasonlóan számos nemzetközi tanulmány középpontjában állnak.
Ismerd meg jobban a "reishi" pecsétviasz gombát!
A reishi gomba már csaknem 2000 éve az egyik legismertebb és legelismertebb alapanyag számos keleti kultúra gyógyászatában. A vese alakú kalapjáról és a fényes, vörösbarna árnyalatairól ismert Reishi tudományos neve, a
Ganoderma lucidum. A reishi jellemzően korhadó keményfa fákon nő Ázsia, Európa, Dél-Amerika és az Egyesült Államok mérsékelt égövi erdőterületein.
A reishi gomba testre és lélekre gyakorolt jótékony hatásait először Ázsiában fedezték fel és gyógyászati felhasználása több ezer évre vezethető vissza. A hagyományos és gyógynövény-gyógyászatban használt gombák széles skálája közül a reishi gombának van az egyik legváltozatosabb és leghosszabb távú története. Izgalmas módon a modern tudomány egyre gyakrabban megerősíti, hogy a reishi gomba tulajdonságai iránti tisztelet megalapozott.
A reishi élettani hatásaira vonatkozó dokumentált utalások 2400 éves múltra tekintenek vissza és ennek ábrázolása gyakran megjelenik az ókori kínai és japán műalkotásokban. A gombát azonban valószínűleg több mint 4000 éve használják gyógynövényként a keleti féltekén, beleértve a koreai és indiai kultúrákat is.
Az ókori kínai gyógynövénykutatók a reishit Lingzhi-nek nevezték, mert ez azt jelenti: „a spirituális erő gyógynövénye”. A hagyományos kínai orvoslás orvosai a „halhatatlanság gombája” kifejezést fogadták el, hogy leírják azt a mindenre kiterjedő egészségügyi támogatást, amelyet szerintük a reishi nyújthat. A reishit az ókori Kínában gyógyászati tulajdonságai miatt nagyra értékelték és mivel viszonylag ritka volt a természetben, ezért sokáig kizárólag a nemesség számára tartották fenn.
A hagyományos kínai orvoslás (TCM) gyakorlói a Lingzhit a szív, a tüdő, a máj és a vese csatornáinak befolyásolására írják fel, hogy egyensúlyba hozza a Qi-t (a test életerejét), megnyugtassa az elmét, valamint enyhítse a köhögést és az asztmát. A reishit a hagyományos kínai orvoslás (TCM) a Kínai Gyógyszerkönyv első számú adaptogénjeként tiszteli. Az adaptogének olyan természetes anyagok, amelyek segítik a szervezetet a fizikai, kémiai és biológiai stressztényezők leküzdésében és az azokhoz való alkalmazkodásban.
A reishi gomba szerepel a Kínai Népköztársaság
Állami Gyógyszerkönyvében (2000), és a Qi egyensúlyának megteremtése, az elme könnyítése és a légúti egészség támogatása érdekében hirdetik. A reishi a keleti kultúrákban továbbra is a természetgyógyászat sarokköve. A globalizáció és az egészségük megőrzésére természetes megoldásokat kereső emberek növekvő száma miatt a tudósok most vizsgálják a hagyományos gyógynövényes gyógymódot övező egészségre vonatkozó állítások érvényességét.
Számos humán és állattanulmányban vizsgálták már a reishi élettani hatásait, a legkülönbözőbb területeken: immunmoduláció, antioxidáns, baktérium és vírus ellenesség, rák, májvédelem, vércukorszabályozás. A legtöbb vizsgálatot azonban állatokon vagy sejttenyésztési modelleken végezték. A humán kísérleti vizsgálatok gyakran kicsik voltak és az eredmények nem mindig támasztják alá az in vitro eredményeket.
A reishi hatásaira vonatkozó kémiai adatok és anekdotikus bizonyítékok nagy részét jól megtervezett humán vizsgálatokból származó, megbízható kísérleti és klinikai adatokkal kell kiegészíteni annak egyértelmű megállapítása érdekében, hogy a feltételezett egészséggel kapcsolatos hatások érvényesek és jelentősek-e. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92757/
A reishi gomba tápanyagtartalma
Számos értékes makro-tápanyagokat rejt magában: fehérjét, összetett szénhidrátokat és kis mennyiségű zsírt. Ásványi anyagokban, köztük káliumban, foszforban, cinkben és mangánban gazdag reishi alapvető mikroelemeket is biztosít. Ezenkívül a kutatók körülbelül 400 bioaktív vegyületet azonosítottak, amelyek közé tartoznak a
poliszacharidok, triterpenoidok, nukleotidok, szterolok, szteroidok, zsírsavak és fehérjék/peptidek.
Mik azok a poliszacharidok?
A poliszacharidok a gombák egyik legerősebb és legismertebb hatóanyagai, hosszú szénláncú szénhidrátok, amelyek különböző monoszacharidokból állnak. A poliszacharidok nagy része a gombák sejtfalából származó kitin mátrixba ágyazódik be. Az extra finomra őrült gombapor forró vízben történő áztatása növeli a forró vízben oldódó, immunmoduláló poliszacharidok biohasznosulását.
Valójában a gombák poliszacharidjai olyan erős bioaktív anyagok, amely arra késztette az egészségügyi szakértőket, hogy a gombára, mint gyógyászati előnyökkel is bíró táplálékra összpontosítsanak.
A poliszacharidok tudományos háttere:
A poliszacharidok a legelérhetőbb természetes biopolimerek, változatos fizikai és kémiai tulajdonságokkal, amelyek ígéretes jelöltté teszik őket számos orvosbiológiai területen. A poliszacharidok biokativitásának alapos vizsgálata és tisztázása kulcsfontosságú ahhoz, hogy nagyobb betekintést nyerjünk lehetséges hatásainak pontos mechanizmusaiba és teljes mértékben feltárjuk jövőbeni alkalmazásukat. Az elmúlt évtizedek során a poliszacharidok nagy figyelmet keltettek és a hagyományos terápia egyik leghatásosabb alternatívájának tekinthetők.
Számos tanulmányban vizsgálták már, hogy a poliszacharidok milyen hatással lehetnek az alábbi területekre: (Forrás: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7838237/ )
- Emésztőrendszer/bélflóra
- Az anyagcsere és a szív egészsége
- Immunrendszer
- Energia- és hangulat
- Idegrendszer
- Gyulladásos folyamatok, daganat
A reishi lehetséges mellékhatásai
Mint minden étrend-kiegészítő esetében, a gombakivonatok használata előtt is fontos, hogy kikérjük orvosunk személyre szabott tanácsát, például gyógyszerek szedése esetén, vagy ha közelgő műtét vagy beavatkozás előtt állunk.
Források:
Wasser, Solomon P., 2005. Reishi vagy Ling Zhi (Ganoderma lucidum). Étrend-kiegészítők enciklopédiája. DOI: 10.1081/E-EDS-120022119. 16. Kanmatsuse, K., Kajiwara, N., Hayashi, K., Shimogaichi, S., Fukinbara, I., Ishikawa, H., & Tamura, T. (1985).
Yakugaku zasshi: Journal of the Pharmaceutical Society of Japan,
105(10), 942–947.
https://doi.org/10.1248/yakushi1947.105.10_942Loyd, AL
et al. (2018) „A halhatatlanság gombájának azonosítása: a ganoderma fajok összetételének felmérése a kereskedelmi reishi termékekben”,
Frontiers in Microbiology, 9. o. 1557. doi: 10.3389/fmicb.2018.01557.
Wachtel-Galor S, Yuen J, Buswell JA és munkatársai. 2011. Ganoderma lucidum (Lingzhi vagy Reishi): Gyógygomba. In: Benzie IFF, Wachtel-Galor S, szerkesztők. Növénygyógyászat: Biomolekuláris és klinikai szempontok. 2. kiadás. Boca Raton (FL): CRC Press/Taylor & Francis; 9. fejezet
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92757/Lin, Z. (2009). Lingzhi: A rejtélytől a tudományig.
Du, Q., Cao, Y., Liu, C. (2021). Lingzhi, Áttekintés. In: Liu, C. (eds) The Lingzhi Mushroom Genome. Növénygenomok kompendiuma. Springer, Cham. https://doi.org/10.1007/978-3-030-75710-6_1